phpRS
Dnešný dátum: 21. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Správy Hasičského a záchranného zboru v Trnave

Vydané dňa 25. 11. 2007 (21487 prečítaní)

Správy od hasičov...

18.4.2010

Dopravná nehoda osob. mot. vozidla na Stromovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 5 príslušníci a MB Atego + 4 príslušníci. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny. Zranené osoby ošetrila RZP.


foto foto foto

Foto a text: Stanley Hruška

12.2.2010
Dopravná nehoda a ekologický zásah OR HaZZ v Trnave.

Dňa 12.2.2010 zasahovali hasiči OR HaZZ Trnava pri dopravnej nehode jedného osobného motorového vozidla na Bielej Hore. Na mieste zasahoval MB Vario a 5 príslušníkov. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že havarované os.mot.voz. sa nachádza na streche mimo cestnej komunikácie. Na mieste sa nachádzala polícia Trstín. Pri tejto dopravnej nehode sa nikto nezranil. Príslušníci OR HaZZ Trnava zabezpečili auto proti pohybu a úniku prevádzkových kvapalín.


foto foto foto

Ďalšia dopravná nehoda bola nahlásená na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave v čase 12:49hod. Jednalo so o prevrátené nákladné motorové vozidlo v horách v k.ú. Naháč. Na miesto udalosti bola vyslaná technika EKOA A21, KIA Sportage a 5 príslušníkov. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o nákladné vozidlo prevážajúce drevo prevrátené na boku v malom vodnom toku. Z vozidla unikal hydraulický olej do vodného toku. Príslušníci HaZZ zamedzili ďalšiemu šíreniu olejovej škvrny postavením nornej steny. Nakoľko sa vozidlo nachádzalo na nestabilnom teréne nebolo možné zamedziť ďalšiemu úniku oleja. Unikajúci olej bol naďalej zachytávaný nornou stenou a sorpčným materiálom. Na miesto udalosti sa dostavil Inšpektorát ochrany vôd SIŽP Nitra a polícia Trstín.


foto foto foto foto
Text: Benkovský Daniel ml.
Foto: HaZZ Trnava

5.2.2010

Dňa 5.2.2010 zasahovali príslušníci OR HaZZ Trnava pri troch dopravných nehodách a jednom technickom zásahu. Prvá dopravná nehoda sa stala na diaľnici D1 62 km smer Trnava - Hlohovec. Pri zrážke osobného motorového vozidla s kamiónom prišlo k zraneniu 4 osôb. Vozidlá skončili mimo vozovky. Na mieste zasahoval aj vrtuľník LZS. Osoby boli zranené ľahko. Príslušníci HaZZ pomáhali pri naložení pacientov do vozidiel RLS, zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. OR HaZZ Trnava zasahovalo na mieste s vozidlami MB Atego, MB Vario a 9 príslušníkov.


foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Druhá nehoda sa stal opäť na úseku diaľnice D1 na 60 km smer Trnava - Hlohovec. Pri dopravnej nehode os. mot. voz. a kamióna neprišlo k zraneniu osôb. Prišlo k úniku prevádzkových kvapalín, ktoré zasahujúci príslušníci posypali sorbentom. Havarované vozidlá boli zabezpečené proti vzniku požiaru a ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín. OR HaZZ Trnava zasahovalo na mieste s MB Vario a 5 príslušníkov.


foto foto foto foto

Ďalší výjazd jednotky si vyžiadalo prasknuté vodovodné potrubie a zatopená pivnica v bytovke na Coburgovej ul. v Trnave. Na mieste udalosti zasahovalo A 31 Technická a 3 príslušníci.


Tretia dopravná nehoda sa stala na ceste Trnava - Zavar. Jednalo sa o dopravnú nehodu os. mot. vozidla a autobusu. Pri tejto dopr. nehode prišlo k jednému ťažkému zraneniu a jednému ľahkému zraneniu pasažierov os.mot.vozidla. V autobuse sa nezranil nikto. Príslušníci HaZZ asistovali zasahujúcemu lekárovi, pomáhali pri naložení pacientov do vozidiel RLS, zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. Na mieste zasahovala technika MB Atego, MB Vario a 9 príslušníkov.


foto foto foto foto foto foto foto

Počas dnešného dňa bol vyhlásený 1. kalamitný stupeň na cestách kvôli silnému vetru a vytváraniu sa snehových jazykov a závejov.


Foto: Stanley Hruška
Text: Daniel Benkovský ml.

8.8.2009
06: 32 hod

Požiar strechy obytného domu na Coburgovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 4, CAS K 27 T 815 + 2 a PP Bronto + 2 príslušníci. Po príchode bolo zistené že sa jedná o požiar strechy a podkrovia dvojpodlažnej budovy a pokračovali v začatej evakuácii obyvateľov. Na lokalizáciu boli nasadené 4 x "C" prúd a 1 x lafetový prúd z PP Bronto. Zásah bol vykonávaný v ADP. Ďalšia povolaná technika CAS 32 T 815 + 2, MB Vario + 5 a CAS 32 T 815 + 3 príslušníci z HS Sereď a dočasne zaradené vozidlo do zásahu CAS 30 Iveco Trakker + 1. Na zabezpečenie bezpečnostnej situácie bola povolaná štátna aj mestská polícia nakoľko v bytovke bývali sociálne slabší občania. Strešná konštrukcia sa musela ručne rozoberať nakoľko sa požiar nachádzal v medzistrope a ťažko prístupných miestach.

11:06 hod

Foto: HaZZ Trnava
Text: Stanley Hruška

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto
3.8.2009
09:48 hod

Požiar osob. mot. vozidla na Golianovej ul. v Trnave. Vyslaná technika MB Atego + 5 príslušníci. V čase príchodu jednotky bolo vozidlo celé zachvátené požiarom. Požiar bol likvidovaný vysokotlakým prúdom ( pena) z MB Atego.


foto foto foto

19:24 hod

Dopravná nehoda dvoch osob. mot. vozidiel pri obci Šelpice okres Trnava . Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 3 príslušníci. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny a po zadokumentovaní nehody políciou sprejazdnili komunikáciu. Dve zranené osoby boli v ošetrení RLS.


foto foto foto foto

19:34 hod

Dopravná nehoda osob. mot. Vozidla na ulici V. Clementisa v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 5 príslušníci. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny. Zranenú osobu ošetrila RZP.


foto foto foto

Foto: OR HaZZ Trnava
Text: Stanley Hruška

22.7.2009
Dopravná nehoda dvoch osob. mot. vozidiel na Zavarskej ul. v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 3 príslušníci. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny a po zadokumentovaní nehody políciou sprejazdnili komunikáciu. Následne bola jednotka povolaná k ďalšej nehode pri obci Cífer v okrese Trnava. Z OR HaZZ Trnava bola ešte vyslaná technika MB Atego + 5 príslušníci. Príslušníci HaZZ vyprostili zakliesnenú osobu za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia Holmatro z MB Vario, zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru, asistovali pri naložení zranenej osoby.


foto foto foto foto foto foto


Na operačné stredisko OR HaZZ Trnava bolo nahlásené zadymenie chodby a schodiska naTajovského ul. v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 5 príslušníkov. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o požiar elektroinštalácie v stupačke domu. Požiar bol zlikvidovaný pomocou PHP CO2 a bolo vykonané odvetranie priestorov za pomoci pretlakového ventilátora.


foto foto foto
Foto: OR HaZZ Trnava
Text: Stanley Hruška
16.7.2009
Dopravná nehoda dvoch osob. mot. vozidiel pri obci Zvončín, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 3 príslušníci a MB Atego + 4 príslušníci. Dve osoby zakliesnené vo vozidle, ktoré bolo prevrátené na streche. Príslušníci HaZZ vyprostili zakliesnené osoby za pomoci hydraulického náradia Holmatro v spolupráci RZP a RLS, asistovali pri resustitácii zakliesnenej osoby a naložení zranenej osoby do vrtuľníka, zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. U resustovanej osoby lekár konštatoval smrť.

foto foto foto foto foto foto foto
Foto: OR HaZZ Trnava
Text: Stanley Hruška


3.6.2009
V dňoch 26. 5. a 27. 5. 2009 sa príslušníci z OR HaZZ v Trnave zúčastnili praktického výcviku vo vojenskom výcikovom stredisku Lešť - výcviková osada Jakub village. Príslušníci si precvičili záchranu osôb z hĺbok za pomoci lezeckej techniky, vyhľadávanie osôb v zadymenom priestore a vyslobozdovanie z osobných mot. vozidiel.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto
Dňa 29.5.2009 bola jednotka z OR HaZZ Trnava povolaná k požiaru strechy v areáli cukrovaru vo Vlčkovciach. Na miesto bola vyslaná technika MB Atego + 4 príslušníci, CAS 32 T 815 + 2 príslušníci a PP Bronto + 1 príslušník. Po príchode bolo zistené že požiarom je zasiahnutá strecha a aj vnútorné zariadenie.Boli nasadené 2 x C prúdy a za použitia dýchacích prístrojov bol požiar lokalizovaný a následne zlikvidovaný.

foto foto foto foto foto foto

Foto a text: Stanley Hruška

30.4.2009
Deň: 29. 4. 2009
Dopravná nehoda dvoch osob. mot. vozidiel na rýchlostnej ceste smer Trnava - Sereď, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 4 príslušníci. Dve ľahšie zranené osoby. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny. Do príchodu údržby ciest označili jedno havarované auto.

Foto a text: Stanley Hruška

foto DN foto DN foto DN foto DN
24.4.2009
22. 4. 2009

Taktické cvičenie z námetom požiaru skládky odpadu na Zavarskej ulici v Trnave. Zúčastnená technika CAS 25 L 101 + 7 príslušníkov, CAS K 27 T 815 + 2 príslušníci a CAS 32 T 815 + 2 príslušníci.

foto DN foto DN foto DN foto DN

23. 4. 2009

Dopravná nehoda osob. mot. vozidla pri obci Hrnčiarovce nad Parnou, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 3 príslušníci a MB Atego + 5 príslušníci. Dve osoby zakliesnené vo vozidle. Príslušníci HaZZ vyprostili osoby za pomoci vyprosťovacieho zariadenia Holmatro, asistovali pri naložení zranených osôb, zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru.

foto DN foto DN foto DN foto DN foto DN foto DN
Foto a text: Stanley Hruška

1.2.2009
Výjazd: 26. 1. 2009

Dopravná nehoda dvoch osob. mot. vozidiel a jedného dodávkového vozidla pri obci Zvončín, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci a MB Atego + 3 príslušníci. Jedna ťažko zranená osoba. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny, asistovali pri naložení zranenej osoby a po zadokumentovaní nehody políciou čiastočne sprejazdnili komunikáciu.
foto DN foto DN foto DN foto DN foto DN foto DN
Výjazd: 29. 1. 2009

Dopravná nehoda dodávkového vozidla pri obci Zvončín, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Jedna ťažko zranená osoba. Príslušníci HaZZ vyprostili zakliesnenú osobu za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho zariadenie, zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny, asistovali pri naložení zranenej osoby.
foto DN foto DN foto DN
Dopravná nehoda osob. mot. vozidla pri obci Bučany, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny.
foto DN
Dopravná nehoda troch osob. mot. vozidiel pri obci Bučany, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci a MB Atego + 3 príslušníci. Štyri osoby ľahko zranené. Príslušníci HaZZ poskytli zraneným predlekársku pomoc, zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru, zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny, asistovali pri naložení zranenej osoby a po zadokumentovaní nehody políciou čiastočne sprejazdnili komunikáciu.
foto DN foto DN foto DN foto DN
Posledné dve nehody sa stali v priebehu jednej hodiny na tom istom mieste.
Foto: OR HaZZ Trnava
Text: Stanley Hruška


23.1.2009
Výjazd dňa 23.1.2009 o 11:44 hod.

Dopravná nehoda osob. mot. vozidla a dodávkového mot. vozidla na ulici G. Dusíka v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Dve ľahko zranené osoby, ktoré boli odovzdané RLS. Príslušníci HaZZ vykonali protipožiarne opatrenia odpojením akumulátorov a zabezpečili uniknuté prevádzkové kvapaliny.

foto DN foto DN foto DN foto DN foto DN foto DN

Foto a text: Stanley Hruška

2.1.2009
Výjazd dňa 2.1.2009 o 11:02 hod.

Dopravná nehoda osob. mot. vozidla medzi obcami Dechtice - Naháč, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Na mieste udalosti sa nachádzala RZP aj RLS, ktorý poskytli trom zraneným účastníkom nehody prvú pomoc. Jedna osoba sa nachádzala zakliesnená vo vozidle u ktorej prítomný lekár skonštatoval smrť. Po zadokumentovaní nehody políciou príslušníci HaZZ s asistenciou odťahovej služby prevrátili vozidlo späť na kolesá a vytiahli usmrtenú osobu a zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.

Text: Stanley Hruška
Poznámka admin - Foto: stiahnuté zo zverejnenia

28.12.2008
Sviatky v Trnave.

Výjazdy OR HaZZ Trnava od 24.12.2008 do 28.12.2008.

Výjazdy 24.12.2008
Dopravná nehoda osob. mot. vozidla medzi obcami D. Dubové - Kátlovce, na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Jedná ľahko zranená osoba. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlo proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín, pomohli pri naložení zranenej osoby.
foto DN foto DN
Požiar nelegálnej skládky odpadu medzi obcami Horné Orešany a Smolenice. Na miesto udalosti bola vyslaná technika CAS K 27 T 815 + 3 príslušníci. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru bol nasadený 1 x C prúd.

Požiar kontajneru na odpad na ulici V. Clementisa v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 2 príslušníci. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu požiaru bol nasadený vysokotlaký prúd.

25.12.2008
Požiar el. rozvodne na ulici V. Clementisa v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 5 príslušníkov. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu bol použitý 1 x RHP práškový.

Požiar osob. mot. vozidla na diaľnici D1 smer Trnava - Hlohovec 54 km. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci a MB Atego + 5 príslušníkov. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu bol nasadený 1 x vysokotlaký prúd.
foto DN foto DN foto DN
27.12.2008
Dopravná nehoda osob. mot. vozidla na diaľnici D1 smer Trnava - Senec. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Dve ľahko zranené osoby. Príslušníci HaZZ zabezpečili vozidlo proti pohybu a vykonali protipožiarne opatrenia.
foto DN foto DN
Požiar veľkokapacitného kontajnera na odpad na Coburgovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika CAS 32 T 815 + 2 príslušníci. Na lokalizáciu a následnú likvidáciu bol nasadený 1 x C prúd.

Dopravná nehoda osob. mot. vozidla medzi obcami Horné Orešany a Lošonec. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Dve ľahko zranené osoby. Príslušníci HaZZ vykonali protipožiarne opatrenia na havarovanom vozidle a pomohli pri naložení zranených osôb do vozidiel RZP.
foto DN
28.12.2008
Dopravná nehoda osob. mot. vozidla smer Trnava - Špačince. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Príslušníci HaZZ zabezpečili vopzidlo proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.
foto DN foto DN
Foto: OR HaZZ Trnava
Text: Benkovský Dano ml.

28.7.2008
V dňoch od 24. 7. 2008 do 27. 7. 2008 jednotka OR HaZZ v Trnave zasahovala aj pri troch dopravných nehodách, jednom požiari a jednom technickom zásahu.

Najzávažnejšia nehoda sa stala medzi obcami Cífer a Kaplná, kde pri zrážke štyroch motorových vozidiel jedna osoba zahynula a jedna bola ľahko zranená.

foto Cífer foto Cífer foto Cífer foto Cífer foto Cífer foto Cífer
Pri obci Boleráz sa zrazili dve osobné motorové vozidlá pričom jedno vozidlo ťahalo karavan. Pri tejto nehode sa zranili dve osoby ľahko.

foto Boleráz foto Boleráz foto Boleráz foto Boleráz foto Boleráz
K ďalšej dopravnej nehode prišlo na diaľnici D1. Osobné motorové vozidlo narazilo zozadu do nákladného vozidla a skončilo mimo vozovky. Ľahko sa zranila jedna osoba.

foto diaľnica D1 foto diaľnica D1 foto diaľnica D1
Príslušníci zasahovali pri požiari opustenej budovy na Šafárikovej ulici v Trnave.

foto požiar foto požiar foto požiar
Nakoniec bola jednotka požiadaná o pomoc pri vytiahnutí utopenej osoby z Trnavského rybníka.

foto Trnavské rybníky foto Trnavské rybníky

Foto: HaZZ Trnava
Text: Dano Benkovský ml., Stanley Hruška
30.6.2008
Dňa 30. 6. 2008 zasahovali príslušníci HaZZ v Trnave pri troch dopravných nehodách. Prvá sa stala za obcou Majcichov, potom v obci Dolná Krupá a nakoniec pri obci Malženice. Pri týchto DN bola zranená jedna osoba. Príslušníci zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru , úniku prevádzkových kvapalín a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny.

1. nehoda 11: 11 hod. výjazd, 12: 26 hod. návrat, technika MB Vario
2. nehoda 16:36 hod. výjazd, 17: 44 hod. návrat, technika MB Sprinter
3. nehoda 18: 41 hod. výjazd, 19: 42 hod. návrat, technika MB Vario

Veľký výjazd prišiel o 20: 43 hod. požiar haly krmív vo Vlčkovciach. V hale boli uskladnené rôzne druhy krmív ale hlavne lisovaná slama v balíkoch, ktoré horeli. V objekte sa nachádzali aj rôzne poľnohospodárske stroje. Niektoré stihli ešte pred príchodom jednotky vytiahnuť ale dva stroje sa nepodarilo zachrániť. Na mieste zasahovalo celkom 29 príslušníkov z rôznych profesionálnych, závodných a dobrovoľných jednotiek s 10 zásahovými vozidlami. Balíky slamy sa nechali pod dohľadom vyhorieť. Hasiči zabezpečovali aby sa požiar nerozšíril na okolité budovy a nezrútila sa budova haly. Postupne začali slamu vyvážať a zalievať. Likvidačné práce ešte stále trvajú a trvať budú ešte minimálne do dnešného obeda (1.7.2008).

Foto: HaZZ Trnava
Text: Stanley Hruška, Dano Benkovský ml.

foto Majcichov foto Majcichov foto Majcichov foto Dolna Krupa foto Dolna Krupa foto Dolna Krupa foto Malženice - J.Bohunice foto Malženice - J.Bohunice foto Malženice - J.Bohunice
foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce foto požiar Vlčkovce
24.6.2008
Dňa 24.6.2008 bola na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásená dopravná nehoda troch osobných mot. vozidiel pri obci Malženice. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Vario + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené že sa jedná o dopravnú nehodu dvoch osobných mot. vozidiel a jedného dodávkového vozidla. Na mieste sa nachádzali 4 zranené osoby z toho dve deti. Príslušníci HaZZ poskytovali zraneným osobám predlekársku prvú pomoc až do príchodu RLS a RZP. Súčasne boli vozidlá zabezpečené proti pohybu, úniku prevádzkových kvapalín a vzniku požiaru. Po príchode RLS asistovali lekárovi a pomáhali pri naložení zranených osôb do vozidiel RLS a RZP. Počas celého zásahu bola cestná komunikácia uzatvorená.

Výjazd jednotky: 17:21 hod., návrat: 19:33 hod.

Text: Dano Benkovský ml., Stanley Hruška
Foto: HaZZ Trnava

foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu
25.4.2008
Dňa 25.4.08 bola na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásená dopravná nehoda medzi obcami Zavar a Šúrovce. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené že sa jedná o dopravnú nehodu osobného motorového vozidla s prívesným vozíkom s ďalším motorovým vozidlom. Účastníci DN sa nachádzali mimo havarovaných vozidiel. Príslušníci HaZZ poskytli zraneným ( 4 osoby ) predlekársku prvú pomoc, zabezpečili vozidlá proti pohybu a vzniku požiaru a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny sorbentom. Po príchode vozidiel RLS asistovali lekárovi a pomohli pri naložení zranených osôb.
Výjazd jednotky: 13:44 hod., návrat: 15:23 hod.

Text: Benkovský Dano ml., Hruška Stanley
Foto: HaZZ Trnava
foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu
23.4.2008
Dňa 19.4.2008 zasahovali príslušníci OR HaZZ v Trnave pri dvoch dopravných nehodách. Prvá dopravná nehoda sa stala na Bernolákovej ulici v Trnave a druhá na rýchlostnej komunikácii R1 medzi Trnavou a Sereďou. Pri oboch nehodách príslušníci zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín. Pri týchto nehodách boli ľahko zranené dve osoby.

Dňa 22.4.08 bol na OR HaZZ v Trnave nahlásený požiar chaty v rekreačnej oblasti Jahodník. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Atego + 4 príslušníci a T 815 K 27 + 2 príslušníci. Súčasne bola povolaná jednotka ZHÚ Chemolak Smolenice s CAS 32 T 815 + 2 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bola prvotná informácia potvrdená. Chata bola uzamknutá a valil sa z nej hustý dym. Bolo potrebné sa dostať do vnútra chaty a vykonať prieskum za použitia ADP a termokamery. Po lokalizovaní ohniska ( v blízkosti krbu) boli nasadené dva vysokotlaké prúdy. Po lokalizácií požiaru príslušníci začali rozoberať strešnú konštrukciu a stenu v blízkosti krbu. Počas zásahu bolo miesto požiaru monitorované termokamerou. Na miesto udalosti sa dostavil majiteľ chaty a OHZ Smolenice s CAS 25 Š 706 RTHP + 2 príslušníci, ktorým bolo odovzdané požiarovisko.

Výjazd jednotky: 11:47 hod., návrat: 15:53 hod.

Text: Benkovský Dano ml., Hruška Stanley

Foto: OR HaZZ Trnava

foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu
foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu foto zo zásahu
1.4.2008
Dňa 1.4.2008 bol na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásený požiar rákosia a palachu pri vodnej nádrži Boleráz. Na miesto udalosti bola vyslaná technika CAS K 27 T 815 + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bola povolaná CAS 32 T 815 z OR HaZZ Trnava + 2 príslušníci, CAS 32 T 815 + 2 zamestnanci ZHU Chemolak Smolenice a CAS 25 Š 706 + 3 členovia OHZ Boleráz nakoľko sa jednalo o požiar o ploche cca. 45 000 m2. Požiar bol likvidovaný 1 x vysokotlaký prúd, 2 x C prúd a jednoduchými hasiacimi prostriedkami.
Výjazd jednotky: 13:01 hod., návrat: 14:55 hod.

Pár minút na to bol nahlásený na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave požiar palachu v lokalite Kamenný mlyn v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika CAS K 27 T 815 + 3 príslušníci a následne CAS 32 T 815 + 2 príslušníci (ihneď po doplnení vodou po predchádzajúcom zásahu). Vzhľadom na plochu ( 300 x 100m), poveternostné podmienky a možnosť rýchleho šírenia požiaru bolo na miesto udalosti povolané MB Atego + 3 príslušníci. Požiar bol likvidovaný pomocou 2 x C prúdom a jednoduchými hasiacimi prostriedkami.
Výjazd jednotky: 14:57 hod., návrat: 16:56 hod.

A do tretice bol na operačné stredisko OR HaZZ v Trnave nahlásený požiar odpadu a trávnatého porastu na Koniarekovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika CAS K 27 T 815 + 2 príslušníci. Požiar bol zlikvidovaný vysokotlakým prúdom.
Výjazd jednotky: 17:06 hod., návrat: 17:34 hod.

Foto: HaZZ Trnava, Foto: Koniarekova a Kamenný mlyn.
Text: Benkovský Dano ml., Hruška Stanley.
Koniarekova Koniarekova Kamenný mlyn Kamenný mlyn Kamenný mlyn Kamenný mlyn Kamenný mlyn
29.3.2008
Dňa 29.3.2008 bolo na operačné stredisko OR HaZZ Trnava nahlásená dopravná nehoda osobného vozidla s nákladným na Tamaškovičovej ul. v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti sa na mieste nachádzala RLS v ktorej ošetrení sa nachádzala jedna zranená osoba z osobného mot. vozidla. Zasahujúci príslušníci zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny. Pomohli pri provizórnej oprave nákladného vozidla a vrátili sa na základňu.
Výjazd jednotky: 9:01 hod., návrat: 9:58 hod.
Foto: Stanley Hruška
Text: Stanley Hruška, Dano Benkovský ml.

Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu
27.3.2008
Dňa 26.3.2008 bol na OR HaZZ v Trnave nahlásený požiar výťahovej šachty na Golianovej ulici v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Požiar bol zlikvidovaný pomocou vysokotlakového zariadenia Karcher. Príslušníci previedli odvetranie vchodu prirodzeným spôsobom a vrátili sa na základňu.
Výjazd jednotky: 08:35 hod., návrat: 09:20 hod.

V ten istý deň bola nahlásená dopravná nehoda 3 osobných mot. vozidiel na križovatke ulíc Rovná a Olympijská v Trnave. Na miesto udalosti bola vyslaná technika MB Sprinter + 3 príslušníci. Po príchode na miesto udalosti sa žiadne osoby vo vozidlách nenachádzali, dve zranené osoby sa nachádzali v ošetrení RLS. Zasahujúci príslušníci zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a zasypali uniknuté prevádzkové kvapaliny sorbentom a vrátili sa na základňu.
Výjazd jednotky: 14: 14 hod., návrat: 15: 18hod.

Foto: Stanley Hruška
Text: Stanley Hruška, Dano Benkovský ml.

Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu Foto zo zásahu

22.1.2008 Hasiči v Trnavskom kraji mali uplynulý týždeň 28 výjazdov. Zdroj: http://www.sme.sk
18.1.2008
Pokračovanie príbehu o Paťkovi a trnavských hasičoch:
MARKÍZA video: Stal sa hasičom, TV Markíza, REFLEX, odvysielané 18.1.2008: Sledujte video. Zdroj: http://www.markiza.sk/.

Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 81 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.