phpRS
Dnešný dátum: 21. 06. 2018  Hlavná stránka ° Zoznam rubrík ° Download ° Linky ° Poradňa ° (Mini)Fórum Vitajte...Počasie

Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

Kontakt na autora:

prednadrazie @prednadrazie.sk


* Policajné správy z Trnavského regiónu

Vydané dňa 20. 09. 2007 (35594 prečítaní)

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave


Nevynechajte ani aktualizované správy HaZZ Trnava. Správy od hasičov.Pri nehode zomrel cyklista, polícia hľadá vodiča

Dátum: 19.12.2014


Polícia pátra po vodičovi, ktorý bol včera účastníkom dopravnej nehody. Cyklistu na ceste našla náhodná okoloidúca krátko po 17.30 h na ceste medzi Zelenčom a Majcichovom. Ihneď zavolala na políciu a privolala rýchlu zdravotnú pomoc. Tí už osobe nedokázali pomôcť. Vážnym zraneniam na mieste nehody podľahla. Muž nemal pri sebe žiadne doklady a až neskôr policajti zistili, že ide o 35 ročného muža z Abrahámu. Na mieste nálezu našli zároveň stopy, ktoré nasvedčovali tomu, že muž zomrel na následky dopravnej nehody. Účastníkom mohol vodič osobného auta staršej výroby alebo vodič menšej dodávky. Okolnosti a presné príčiny nehody polícia naďalej preveruje.

Zároveň sa polícia obracia so žiadosťou o pomoc aj na občanov. Akékoľvek svedecké informácie, ktoré môžu pomôcť objasniť nehodu, môžu občania nahlásiť na číslo 158 alebo priamo na Okresný dopravný inšpektorát v Trnave na číslo 0961103515.

Dátum: 9.8.2013

Pri čelnej zrážke s ťahačom sa dve osoby ťažko zranili


Polícia vyšetruje príčiny dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera, 8. 8. poobede v obci Trstín. Vodič Škody Octavie išiel smerom od Jablonice, keď z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s ťahačom Renaultu, ktorý sa snažil zrážke zabrániť intenzívnym brzdením. Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu 55 ročného muža zo Smoleníc, ktorý bol po nehode hospitalizovaný vrtuľníkom do bratislavskej nemocnice. 53 ročná spolujazdkyňa, ktorá bola pri nehode ťažko zranená, bola prevezená RZP do trnavskej nemocnice. Vodič ťahača vyviazol bez zranenia. Okolnosti dopravnej nehody polícia naďalej skúma.

Dátum: 7.8.2013

Seredskí policajti objasnili letné krádeže v Dolnej Strede a v Seredi


Polícia prichytila priamo pri čine 30 ročného muža zo Serede a neskôr ho obvinila v siedmich prípadoch z porušenia zákona. Vo štvrtok (1. 8.) poobede pri kontrole muža a ženy zaistili policajti v Seredi zatavenú injekčnú striekačka s obsahom bielej kryštalickej látky. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajný útvar. Predbežná expertíza potvrdila, že sa v striekačke nachádzalo 11 jednorazových dávok metamfetamínu. Vyšetrovateľ ho na druhý deň obvinil zo zločinu neodvolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Za prechovávanie drog mu hrozí väzenie až na 10 rokov.

V ten istý deň ho polícia obvinila aj z ďalších skutkov majetkovej povahy. Seredskí policajti mu aj na základe vlastných zistení a za aktívnej účasti poškodených preukázali páchanie trestnej činnosti od 1. 6. 2013 do 31. 7. 2013. Počas dvoch mesiacov sa dopustil krádeží a porušovania domovej slobody v rodinných domoch v Seredi a v Dolnej Strede a v istom bare v Seredi. Ku krádežiam dochádzalo predovšetkým v nočných a v skorých raných hodinách, pričom využíval najmä otvorené okná, a neuzamknuté priestory v rodinných domoch. Kradol najmä peniaze, peňaženky s osobnými dokladmi, bicykel, rôznu elektroniku, šperky a mobilné telefóny. Niektoré z ukradnutých vecí, ktoré nestihol speňažiť, zakopal. Polícia časť vecí našla a tie budú v priebehu vyšetrovania vrátené poškodeným. Krádežami spôsobil poškodeným škodu za viac ako 7000 eur. Na základe rozhodnutia súdu ho v nedeľu seredskí policajti eskortovali do väzby.

Polícia ďakuje občanom za ich ochotu a ústretovosť pri procesných úkonoch. Zároveň pripomíname občanom, aby boli do budúcna opatrní pri vetraní svojich obydlí a aj napriek návykom nechať dom, či dvor odomknutý, tento uzamkli a tak si chránili svoj majetok pred odcudzením.

Dátum: 5.8.2013

Tragické dopravné nehody v okrese Trnava


V okrese Trnava sme od piatka do nedele zaevidovali dve dopravné nehody s tragickým koncom. Pri prvej dopravnej nehode prišiel v piatok večer o život 70 ročný Trnavčan. Vodič Škody Felície išiel od ulice Bulharskej na Zavarskú cestu v Trnave a pravdepodobne z nepozornosti prešiel do protismeru, zišiel mimo cestu a následne narazil do stĺpu verejného osvetlenia. Pri nehode došlo k rozsiahlym zraneniam vodiča, ktorým o niekoľko hodín neskôr v nemocnici podľahol. Príčiny tragickej nehody polícia naďalej vyšetruje ako prečin usmrtenia.

K druhej tragickej nehode došlo v nedeľu, 4. 8. krátko pred 10. hod ráno medzi Trnavou a Špačincami. Vodič VW Golf išiel zo smeru Trnava, keď po prejazde mierne ľavotočivej zákruty prešiel z doposiaľ presne nezistených príčin do protismeru, kde došlo k bočnej zrážke s oproti idúcim autom Dacia Sandero. Pri nehode sa ťažko zranila 59 ročná spolujazdkyňa z VW Golf z Trnavy, ktorá zraneniam na mieste nehody podľahla. Ťažko zranený bol aj 53 ročný vodič VW Golf. Druhý, 44 ročný vodič Dacie bol ľahko zranený. Obaja boli hospitalizovaní sanitkou do trnavskej nemocnice. Alkohol u vodiča Dacie nebol na mieste nehody zistený. Druhému vodičovi bola za týmto účelom odobratá krv. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví.

Dátum: 2.8.2013

Policajný pyrotechnik zasahoval na futbalovom štadióne


Policajný pyrotechnik zasahoval včera, 1. 8. na futbalovom štadióne, na ulici Kollárovej. Na číslo 158 oznámili pracovníci, že počas výkopových prác našli v zemi mínu. Privolaná policajná hliadka nález krátko po druhej hodine poobede potvrdila a na miesto bol vyslaný policajný pyrotechnik. Mínu identifikoval ako funkčný, delostrelecký granát, sovietskej výroby z čias 2. svetovej vojny, 112 mm, ktorý prevzal na zneškodnenie.

Dátum: 29.7.2013

Dopravná nehoda s chodcom


Polícia dnes (29. 7.) o druhej v noci dokumentovala dopravnú nehodu s ťažkými zraneniami chodca. 23 ročný vodič Felície išiel v obci Boleráz, m. č. Klčovany v smere na Trstín. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru až na chodník, kde zrazil 17 ročného miestneho mladíka. Ten utrpel po náraze ťažké zranenia, pre ktoré musel byť ihneď hospitalizovaný. Polícia vykonala u vodiča dychovú skúšku na alkohol, ktorá bola negatívna a na mieste zadržala vodičovi vodičský preukaz. Okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje.


Otvoril dvere na aute a spôsobil dopravnú nehodu


Polícia obvinila minulý týždeň z prečinu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti 22 ročného muža z Piešťan. Koncom minulého roku spôsobil v meste Piešťany ľahké zranenie 39 ročnej miestnej žene. Pri vystupovaní z auta si nevšimol prichádzajúcu cyklistku a ľavými prednými dverami auta došlo k vzájomnému stretu. Pri páde utrpela žena ľahké zranenia, z ktorých sa liečila približne tri týždne. Polícia alkohol u vodičov nezistila. Mladému vodičovi môže hroziť trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia apeluje na vodičov, aby boli opatrní nielen počas jazdy ale aj v čase zastavenia a státia. Pripomíname, že otvárať dvere alebo bočné steny vozidla, ako aj nastupovať do vozidla alebo vystupovať z neho sa smie len vtedy, ak tým nie je ohrozená bezpečnosť nastupujúcich osôb alebo vystupujúcich osôb ani iných účastníkov cestnej premávky. Niekedy okamih rozhoduje o tom, aby sme sa domov vrátili živí a zdraví.

Dátum: 26.7.2013

V rukách polície skončili ďalší autičkári


Pred dvomi týždňami sme vás informovali o akcii na diaľnici D1, kedy trnavská polícia zadržala trojicu podozrivú z krádeže auta v Drietome (okr. Trenčín). Táto trojica autičkárov skončila vo väzbe. Polícia v aktivitách zameraných na boj proti krádežiam áut nepoľavila a výsledky nenechali na seba dlho čakať. V stredu (24.7.) asi o pol štvrtej ráno prichytili policajti zlodejov priamo pri čine. V obci Šúrovce (okr. Trnava) pred budovou požiarnej zbrojnice mladší z dvojice znefunkčnil zabezpečovacie zariadenie na zaparkovanom aute Škoda Octavia combi, vlámal sa do auta zo strany vodiča, kde poškodil spínaciu skrinku. Starší z dvojice po predchádzajúcej spoločnej dohode dával pozor, či niekto nejde. Dokonanie skutku im však policajti prekazili. Kriminalisti, spolu so zásahovou skupinou, páchateľov pokúšajúcich sa o útek chytili. Oboch podozrivých už polícia obvinila z prečinu krádeže v štádiu pokusu. 22 ročný Mário a 26 ročný Martin, obaja zo Serede, sú v súčasnosti zadržaní v cele policajného zaistenia, pričom bol spracovaný podnet na ich väzobné stíhanie. Obom obvineným, v minulosti už trestaným, hrozí väzenie na šesť mesiacov až tri roky.

Dátum: 25.7.2013

Polícia objasnila maskovanú lúpež


Trnavskí operatívci iba pár dní po lúpeži stotožnili prvého z páchateľov, 29 ročného Petra zo Serede a neskôr aj 23 ročného Miroslava z Kostolian nad Hornádom okr. Košice. Zamaskovaní a so zbraňami v rukách vtrhli v pondelok, 1. júla, krátko pred obedom do peňažného ústavu v Leopoldove. Za pár minút si z pokladní odniesli niekoľko tisíc eur v rôznych menách, nasadli do Audi a z miesta činu ušli. Auto, ktoré použili pri lúpeži, neskôr neďaleko Šúroviec pri Váhu zapálili. V súvislosti s prípadom vykonala polícia dve domové prehliadky a prehľadala niekoľko áut. Vyšetrovateľ včera, 24. 7., obvinil oboch mužov, vojakov, z lúpeže, za čo im hrozí väzenie až na 12 rokov. Obvinení sú zadržaní v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval návrh na ich väzobné stíhanie.

Dátum: 9.1.2013

Na Hlinách v Trnave zomrelo 18 ročné dievča


Krátko pred pol jedenástou náhodný okoloidúci nahlásil na tiesňovú linku, že na sídlisku Hliny v Trnave na zemi leží mladá žena bez známok života. Na miesto bola vyslaná výjazdová skupina, ktorá po príchode zistila, že sa jedná o 18 ročnú ženu z Trnavy, ktorá však už bola mŕtva. Pravdepodobnou príčinou úmrtia bolo, že mladá žena z doposiaľ nezistených príčin spadla na zem a udrela si hlavu. Presnú príčinu smrti však určí až nariadená pitva. Poverený policajt obhliadkou miesta začal vo veci trestné stíhanie pre usmrtenie.

Dátum: 7.1.2013

Lúpili tri ženy


Vyšetrovateľ z Trnavy obvinil 27 ročnú ženu zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinená žena 4. januára o pol jedenástej večer v Trnave v Sade Janka Kráľa pristúpila s dvoma doposiaľ neznámymi ženami k oproti idúcej 28 ročnej žene. Jedna zo žien chytila 28 ročnej žene z Trnavy kabelku a snažila sa jej ju vytrhnúť. Poškodená spadla na zem a páchateľky ju začali udierať po hlave a po tvári. Pri tom sa jej snažili vytrhnúť kabelku. Keď sa im to nedarilo, postupne sa dali na útek.

Poškodenej žene spôsobili zranenia s dobou liečenia do sedem dní. Policajti jednu zo žien vypátrali a obvinili. Za tento skutok hrozí žene z Trnavy trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Dátum: 4.1.2013

Policajti v obci namerali rýchlosť 89 km/h


Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Trnave merali včera v obci Trstín rýchlosť. Krátko pred 15.00 h namerali vodiča osobného auta Ford Escort, ktorý sa v obci pohyboval rýchlosťou 89 km/h. Služobným autom Kia Ceed začali auto prenasledovať a za pomoci výstražných znamení zastavovať. Počas prenasledovania so zapnutými majákmi predchádzali policajti Renault Laguna, ktorého vodič pri odbočovaní vľavo narazil do policajného auta. V dôsledku nárazu bola policajná Kia odhodená do ďalších dvoch zaparkovaných áut - Dacia Sandero a Peugeot Partner. Pri nehode sa dvaja príslušníci polície ľahko zranili, obom vodičom bola vykonaná dychová skúška na alkohol, ktorej výsledok bol negatívny. Dopravná nehoda a tiež priestupok vodiča Ford Escort sú v štádiu vyšetrovania.

Vodičom pripomíname, že vozidlám s právom prednostnej jazdy sú povinní umožniť bezpečný a plynulý prejazd, a ak je to potrebné, aj zastaviť vozidlo na takom mieste, aby im neprekážalo.


Policajti prichytili zlodeja pri čine


Dvaja trnavskí kriminalisti prichytili zlodeja pri páchaní trestnej činnosti. V stredu 2. januára okolo 10.45 h v Trnave na parkovisku pri Mestskej športovej hale prišiel podozrivý muž k zaparkovanému autu Citroen Berlingo. Za pomoci prineseného náradia otvoril dvere na strane spolujazdca, vošiel do auta a z odkladacieho priestoru vzal tašku na doklady. Odniesť si ju však nestihol, keďže ho prichytili príslušníci trnavskej kriminálnej polície. Páchateľa policajti obmedzili na osobnej slobode. Poverený príslušník polície následne obvinil 32 ročného muža z Trnavy z krádeže v štádiu pokusu. V tzv. superrýchlom konaní podal návrh na podanie obžaloby s návrhom na väzbu. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému, ktorý bol už v minulosti trestaný za majetkovú trestnú činnosť, odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Dátum: 3.1.2013

Muž skončil opäť v rukách polície


Hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zasahovala v stredu 2. januára okolo 20.00 hod. v trnavskej ubytovni. Muž sa po tom, ako bol prepustený z výkonu trestu odňatia slobody, snažil dostať do bytu k svojej bývalej manželke. Búchal na vchodové dvere bytu, pričom sa slovne vyhrážal bývalej manželke a jej priateľovi. Následne dvere vykopol a vnikol dnu, kde obom vulgárne nadával a pokračoval vo vyhrážkach. Privolaná policajná hliadka muža obmedzila na osobnej slobode. Následne ho vyšetrovateľ zadržal a obvinil z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu nebezpečného vyhrážania. V tzv. superrýchlom konaní vyšetrovateľ spracoval podnet pre prokurátora na podanie obžaloby. 39 ročný muž z Trnavy bol aj v minulosti trestaný za tie isté trestné činy a ublíženie na zdraví.Najnovší článok:

Bleskové správy jún - december 2010Celý článok | Počet komentárov: 70 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek

Prehľadné menu
O nás
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
Prehľad článkov

Kontakt
PodporteCustom Search

*****


SPRAVODAJSTVO:

Miesto pre anketuTento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Neručím a nezodpovedám za vložené príspevky a obsah diskusií, rovnako nezodpovedám za porušovanie autorských a ani iných práv
používateľmi tohoto webu. Každý používateľ si je zodpovedný za svoje vložené príspevky. Používať tento web spôsobom, ktorý je v rozpore
so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky, je zakázané.
Vstupom na stránku vyjadrujete súhlas s Podmienkami používania.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.
Kopírovanie, obmieňanie, komerčné využívanie a šírenie ktorejkoľvek časti tejto stránky (vrátane fotografií a video záznamov) v akejkoľvek forme môže nasledovať
až po predchádzajúcom písomnom súhlase od prevádzkovateľa stránky.
Porušenie autorského práva sa stáva predmetom občianskoprávnej alebo trestno-právnej zodpovednosti.